Skenování místností

Umístěte HottScan HS-1 do středu místnosti, stiskněte tlačítko skenování (nebo dálkové ovládání přes tablet / laptop) a přístroj automaticky provede kompletní skenování místnosti za méně než 2 minuty. Nábytek, osoby a další objekty nemusí být před skenováním odstraněny. Skener je robustní, ale lehký a je obsluhován jednou osobou. Šikmé stěny? Nepravé úhly? Žádný problém: HottScan HS-1 detekuje celkovou geometrii místnosti a kombinuje ji s přesnými měřeními laseru.

3D model místnosti

Používání softwaru HottScan Modeller je snadné a nevyžaduje zdlouhavé školení. Jakmile jsou podlaha nebo strop identifikované, software dokáže vidět i skryté části místnosti. Typy komponent lze přiřadit ke každé části místnosti (vnitřní / vnější stěny, podlahy, šikmé střechy apod.) a otvory (dveře / okna). Poloha skenování a vzdálenosti měřené od modulu HottScan HS-1 se zobrazují ve 3D navigačním softwaru. Panoramatický snímek s vysokým rozlišením umožňuje podrobné kontroly, např. kontrola přítomnosti a stavu armatur a spotřebičů v místnosti.

Datové formáty

Prakticky ze všech povrchů mohou být vytvořeny plochy v softwaru 3D HottScan. K 3D modelu mohou být dále přidány další linie pro vytvoření skrytých rohů a míst. Celkový 3D model je vytvořen pomocí laserem zaměřených bodů, průsečíků a ploch. Program generuje soupis množství materiálu pro plánování a odhady. Panoramatický 3D obraz s vysokým rozlišením lze také použít pro prezentační účely. Geometrické údaje lze exportovat do standardních CAD formátů, jako jsou 3D DXF, DWG nebo COLLADA (včetně textur).

Přenos dat

Panoramatický snímek + laserová měření (přibližně 100Mb na pokoj) je uložen na paměťové kartě a může být odeslán do notebooku nebo tabletu pomocí vestavěné Wifi. Výsledky můžete zpracovat přímo na místě pomocí přiloženého softwaru Modeller HS nebo je možné je odeslat i do vzdáleného stolního počítače, aby návštěva na místě byla co nejkratší. Stav projektu a panoramatický náhled můžete vidět na první pohled. Relevantní soubor projektu je k dispozici ve formátu XML.

Více informací najdete na Google+

Snažíme se přinášet více praktických informací a zkušeností s používáním skeneru HottScan a publikovat tyto informace na Google+, což můžeme doporučit jako ideální zdroj informací a inspirace pro využití tohoto skenovacího systému. Přejít na Google+