FJD TRION P1 -
Ruční 3D Skener

Ruční 3D skenery se stávají masovou záležitostí a běžnou součástí nejen geodetických a projekčních kanceláří. Model P1 od společnosti FJ Dynamics nastavil cenu tak nízko, že je přístroj dostupný pro každého.

285.000,-

Za tuto cenu (bez DPH) získáte kromě samotného skeneru P1 i software Trion Model s doživotní licencí. Součástí balení je i panoramatická kamera pro 360° snímky a také pro obarvení mračna bodů, dvě baterie, sadu terčů, nabíječku, odolný přepravní kufr, georeferenční desku a certifikát kvality.

Obsah balení:

 1. Certifikát kvality

 2. Terče pro georeferencování a spojování mračen bodů

 3. LiDAR skener

 4. Panoramatická kamera

 5. Referenční deska

 6. Baterie integrované v rukojeti

 7. Nabíječka

 8. USB flash disk

 9. Čistící utěrka

Uvnitř, venku, v podzemí, ve dne i v noci

 • Ať jdete kamkoli, ruční 3D skener P1 dokáže zachytit vše, co je kolem vás. Zmapujte prostředí se složitými detaily v interiéru i venku, od zdobné architektury, přes infrastrukturu, forenzní důkazy až po analýzu vegetace. Výkonný SLAM  algoritmus a nový senzor umožňuje skeneru P1 pracovat na přímém slunci stejně tak jako v noci.

Zobrazení průběhu skenování v reálném čase

 • V reálném čase lze na displeji smartphonu zobrazit průběh skenování a vidět, které části objektu jste již prošli a které je ještě třeba zaměřit. Zobrazit náhled v reálném čase lze v Android nebo iOS aplikaci anebo v libovolném internetovém prohlížeči.

Kompaktní a přesto robustní

 • Vezměte si FJD Trion P1, kdykoli budete zachytit svět kolem vás. 3D LiDAR P1 váží pouze 1,15 kg, vejde se do brašny a může pracovat celý den se snadnou výměnou baterie. Pomocí 3D skenování během několika minut přenesete vaše prostředí do 3D digitálního světa.

Přesnost

 • Přenosný 3D laserový skener FJD Trion P1 při zachování zásad způsobu skenování dosahuje relativní přesnosti až 2 cm. Taková přesnost dostačuje pro většinu standardních projektů.

Dosah skeneru

 • Se schopností zachytit 3D data ze vzdálenosti až 40 metrů při úrovni odrazivosti 10% nabízí Trion P1 dostatečný dosah pro zachycení vašich objektů pomocí mračna bodů. Mobilní skenování principiálně neklade důraz na velký dosah vzhledem k tomu, že skener je mobilní a snadno se k objektům sám přiblíží.

Pokročilý SLAM algoritmus

 • Inovace a přímé podněty zákazníků z reálných aplikací umožnily vyvinout pokročilý SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) algoritmus, který dnes pohání skener Trion P1. Poháněn vlastním algoritmem SLAM společnosti FJDynamics, Trion P1 poskytuje výbornou spolehlivost ve své třídě, což vám dává jistotu, že si odnesete kvalitní data i z těch nejnáročnějších pracovišť a prostředí.

Software FJD Trion Model

Software pro zpracování mračen bodů

 • Provádí výpočet surových dat SLAM algoritmem
 • Odstraňuje šum a obarvuje mračna bodů pomocí snímků z 360° kamery
 • Spojuje jednotlivá mračna bodů v jeden celek, georeferencuje souřadnice
 • Klasifikuje mračna bodů, vytváří 2D výkresy a vytváří 3D modely (s pomocí volitelných modulů)

 

 • S uživatelsky přívětivým rozhraním a špičkovým SLAM algoritmem poskytuje FJD Trion Model skvělý nástroj pro výpočet SLAM dat a manipulaci a analýzu mračen bodů. Volitelně lze přidat moduly pro lesnictví, CAD kreslení nebo modul pro mapování pomocí robotů. Trion Model zjednodušuje proces importu a analýzy dat, což z něj činí unifikované řešení „vše v jednom“. Hledáte všestranný, výkonný a efektivní software pro zpracování mračen bodů na profesionální úrovni? Trion Model bude vaší perfektní volbou!
 • Podporuje různé zdroje dat. FJD Trion Model podporuje data z ručních skenerů, statických skenerů, lidarů na dronu a autonomních vozidel. Podporuje oblíbené datové formáty mraků bodů, jako jsou LAS, PLY, PTS a E57.
 • Řešení vše v jednom. Kromě základního zpracování mračna bodů, obarvování mračen bodů a možností georeferencování integruje FJD Trion Model v rámci volitelných modulů také různé průmyslové aplikace, jako je urbanismus, lesnictví, hornictví a robotické mapování.
 • Obsahuje intuitivní prohlížeč nasnímaného mračna bodů. Nabízí široké možnosti zobrazení jako je intenzita, výška, čas GPS nebo RGB z kamery. Při zvolení vhodného obarvení je mračno bodů jednoduché a snadno pochopitelné.

Specifikace

Hmotnost 1.15 kg
Dosah laseru 40 m při 10% odrazivosti
Rychlost skenování 200 000 bodů/s
Rozměry 160 × 120 × 270 mm (bez kamery)
Rozlišení kamery 5760 × 2880 @ 30 fps
Zorné pole kamery 180°
Zobrazení průběhu skenování V reálném čase
Stupeň ochrany IP54
Počet senzorů 1
Třída laseru Laser třídy I (oku bezpečný)
Relativní přesnost až 2 cm
Kapacita úložiště 512 GB
Provozní teplota -10℃ ~ 45℃
Výdrž baterie 2 h (pokojová teplota)

V případě Vašeho zájmu poskytneme vzorová data a rádi vám přístroj předvedeme.

Odkaz na stránky výrobce

Brožura ke stažení (anglicky).

Pokud máte dotaz ohledně skeneru FJD Trion P1, neváhejte nás kontaktovat!
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno a příjmení