Z+F IMAGER 5016

Profesionální terestrický laserový 3D scanner IMAGER 5016

Typ 5016 od německé společnosti Zoller + Fröhlich (Z+F) posunul laťku kvality dat o pořádný kus výše. S tímto prémiovým přístrojem máte v ruce ty nejnovější a unikátní technologie. Ať už jde o systém registrace Blue Workflow, HDR kameru pro panoramatické snímky a obarvování mračen nebo spojování skenů pokročilým algoritmem Scantra

Nastavuje nové standardy
Nový terestrický skener  Z+F IMAGER® 5016 kombinuje kompaktní rozměry a nízkou hmotnost a zároveň ty nejpokročilejší technologie laserového skenování. Je vybaven integrovanou HDR kamerou s vlastním přísvitem a satelitní navigací. Všechny komponenty byly vyvíjeny pro co nejlepší výsledky a co nejsnazší obsluhu.

Technické vlastnosti laser skeneru Z+F IMAGER® 5016  
Díky inovativnímu vývoji bylo dosaženo maximálního dosahu 360 metrů. To otevírá cestu pro nové možnosti a aplikace. Rychlost sběru dat až 1 milión bodů za sekundu zajišťuje přesné výsledky a dobré pokrytí i pro vzdálenější objekty. Přitom je zachovaná vysoká přesnost a nízký šum.

Skener je použitelný i pro skenování ve stísněných prostorech, minimální vzdálenost od objektu je pouhých 30 cm.
Malé rozměry skeneru umožnily zmenšit velikost ochranného odolného obalu na velikost příručního zavazadla. Skener si tedy můžete vzít v letadle s sebou na palubu.
Hmotnost se dvěma bateriemi je 7,5 kg, což je ekvivalent hmotnosti totální stanice a zaručuje snadnou manipulaci na stativu. Baterie lze měnit i v průběhu měření (hot-swap).
Kryt se dvěma velkými madly umožňuje snadné nasazení na stativ a přenos na další stanovisko.
Terestrický skener Z+F IMAGER® 5016 je vybaven vlastní navigací v prostoru, což umožňuje registraci dat přímo v terénu. A to se štítky (kódovými terči) nebo bez nich. Všechny procesy a zpracování dat mohou být prováděné přímo během měření, což zvyšuje efektivitu a snižuje časovou náročnost registrace v kanceláři.
Pro navigaci se využívá inerciální IMU jednotka uvnitř přístroje, která při změně stanoviska dokáže rozpoznat, jakým směrem a jak daleko se měřič s přístrojem přemístil. V exteriéru tomuto systému dále pomáhá i zabudovaný GNSS přijímač.
Zorné pole 360° x 320°  je zárukou kvalitního pokrytí prostoru a zredukování počtu nutných stanovisek na minimum.
Přístroj je díky technologii „Laser Class 1“ klasifikován jako zcela bezpečný lidskému oku, může být proto použit bez omezení ve veřejném prostoru.

Ve skeneru je zabudovaná HDR kamera s vlastním přísvitem. Ta je 100% souosá s laserovým senzorem, je proto vyloučen problém s paralaxou. Obrázky z HDR kamery jsou použité pro obarvení mračna bodů a vytvoření panoramatické fotografie. Technologie HDR podává velmi dobré výsledky i v náročných světelných podmínkách.

Rychlé snímání obrázků
Pořízení barevné informace je velmi důležité v mnoha aplikacích. Generování kompletního 360° HDR panorama (80 MPixel) zabere pouze 3 minuty a 30 sekund, což je nejkratší čas ze všech terestrických skenerů na trhu. Kombinací rychlého snímkování a krátkých časů skenování získá uživatel velmi rychle prostorová data s barevnou informací.

Interní úložiště a přenos dat
Skener je vybaven 128 GB interním datovým úložištěm. Data mohou být rychle přenášena skrze slot na SD kartu, po ethernetu nebo přes WiFi (standard 802.11a/n/g, frekvence 2,4 GHz / 5 GHz) .

Celý proces skenování, registrace a obarvování je možné ovládat velkým barevným dotykovým displejem přímo na těle skeneru anebo pohodlněji přes tablet skrze WiFi připojení. Data jsou zároveň automaticky synchronizována, při výpadku jednoho zařízení jsou data zálohována v tom druhém. Výsledky je možné čistit sofistikovanými filtry podle předvolených parametrů. Registrace je automatická, využívá data z navigace a jednotlivé skeny na sebe přesně zorientuje buď nalezením identického prostoru nebo přes papírové štítky rozmístěné před skenováním.

V případě Vašeho zájmu není problém poskytnout vzorová data a přístroj předvést.

Odkaz na stránky výrobce

Brožura ke stažení (anglicky).