EYESMAP

     3D Multisenzorový tablet

Toto všestranné zařízení je určeno například geodetům, archeologům, designerům, projektantům a dalším. Díky dvěma 13 MPix RGB kamerám, prostorovému senzoru (infra laser scanneru) a jednotce GPS je tento malý zázrak v reálném čase schopen generovat mračna bodů a měřit souřadnice, povrchy a vzdálenosti. Jeho výhody spočívají v přenositelnosti, snadném ovládání a dvěma různým technologiím sběru dat. Uživatel před každým měřením zvolí tu, která se pro konkrétní úlohu hodí více.

Představte si, že jdete po ulici a prakticky jakýkoliv objekt ve vzdálenosti do 7 metrů (metoda laser scanneru) můžete s tabletem Eyesmap skenovat, měřit a vytvořit jeho virtuální 3D model. S tímto zařízením můžete zachytit skutečně cokoliv, co potřebujete, od mostních pilířů až po křídla hmyzu (metoda fotogrammetrie) – proto je Eyesmap zařízením skutečně unikátním ve své univerzálnosti a všestrannosti. Samozřejmostí je vysoké rozlišení textur vygenerovaných modelů, díky již zmíněné jednotce GPS-GNSS můžete také svoji práci hned georeferencovat.

Tablet, který tvoří základ celého zařízení, je v současnosti jeden z nejvýkonnějších na trhu a zaručuje rychlé zpracování i většího objemu naskenovaných dat. Disponuje interní pamětí 8 GB RAM, SSD diskem 128 GB, procesorem, i7 intel Ivy Bridge, používá operační systém Windows a váží pouhých 1,4 kilogramu. Rozměry tabletu jsou pak 297 x 187 x 53.5 mm, lze jej také jednoduše připevnit na stativ. Ať už jste geodeti, architekti, inženýři, designéři nebo třeba kriminalisté či vizuální umělci, tablet Eyesmap vám bude mít rozhodně co nabídnout.