EdgeWise

EdgeWise je software pro automatickou extrakci prvků z mračna bodů. Dokáže rozpoznat potrubí, vzduchotechniku, otvory pro okna či dveře a jiné prvky budov či konstrukcí. 

Výzkumná laboratoř společnosti ClearEdge uvedla na trh svůj nejpokročilejší software EdgeWise. Díky updatu algoritmu automatických extrakcí jsou nyní výsledky skutečně ohromující. Nejen, že extrakce potrubí je nyní zásadním způsobem vylepšena, ale díky novému algoritmu je možno využívat automatické extrakce mřížkové oceli a betonu. Tento průlomový software obsahuje:

  • Nový algoritmus extrakce potrubí, který naprosto vylučuje falešné pozitivity
  • Nová technologie k extrakci mřížkové oceli a betonových konstrukcí, která zásadním způsobem změní váš způsob modelování
  •  Nový plug-in Plant 3D, který přímo propojuje inteligentní modely EgeWise s prostředím Plant 3D
  • Vylepšený plugin Revit, umožňující import dokonce i záhybů mimo toleranci
  • Nový fotorealistický engine ClerView
  • A mnohem více!

Součástí softwaru Pointfuse je:

Nástroje modelování konstrukcí

Využívejte EdgeWise k automatické extrakci ocelových konstrukcí a nosníků, vytvářejte automatizovaná řešení BIM (Informační Model Budovy).

Nástroj EdgeWise BIM Suite slouží k rychlému a efektivnímu vytváření Informační Modelů Budov. Díky novému softwaru EdgeWise můžete jednoduše modelovat BIM až o 70% rychleji, což samozřejmě šetří čase i peníze

Modelování potrubí

Nástroje EdgeWise Plant Suite můžete využívat na efektivní, vysoce přesné modelování potrubí či vzduchotechniky. 3D modelování a extrakce prvků z mračen bodů ještě nikdy nebylo tak rychlé a jednoduché.

Software EdgeWise můžete použít jako „most“ mezi mračny bodů získanými z laserových skenerů a CADem.

Modelování vzduchotechniky

S pomocí nástrojů EdgeWise BIM Suite můžete nyní snadno, efektivně a rychle extrahovat také vzduchotechniku uvnitř modelů budov. Poprvé mohou nyní uživatelů importovat 3D modely vzduchotechniky přímo do aplikace Revit. Díky této promyšlené integraci se můžete obejít bez manuálního modelování vzduchotechniky, potrubí a dalších zařízení.

Nástroje k zajištění kvality v softwaru EdgeWise zabezpečuje přesnou extrakci prvků z mračna boů. Díky tomu budete mít naprostou kontrolu nad přesností vašeho modelování.

Modelování budov

Software EdgeWise je skvělým nástrojem k modelování celých budov a identifikaci oken, dveří a dalších prvků na fasádách. EdgeWise využívá průlomové algoritmy k extrakci těchto prvků z mračna bodů a jejich exportu jako objektů Revit. Díky tomuto postupu ušetříte bezpočet hodin, které byste jinak strávili modelováním těchto prvků.

Výzkumníci ClearEdge těsně spolupracovali s týmem Autodesku, aby zajistili plnou a bezproblémovou integraci s Revitem. Veškeré prvky staveb, jako jsou celé zdi, části střech, sloupy a další můžete nyní doslova několika kliknutími identifikovat a exportovat do CADu pro další práci.