Ruční 3D skener v kompaktním tabletu pro všestranné aplikace

Skener DPI-8  je nový produkt od americké společnosti DotProduct LLC. Tento ruční 3D skener funguje na bázi technologie strukturovaného světla a dokáže přesně zachytit prostor kolem vás. V malém tabletu s osmipalcovým displejem se zde skrývá skutečně mnoho:

 • Instantní zachycení reality a export dat v reálném čase.
 • Možnost zpracovávat data v různých formátech dle vaší volby.
 • 16GB paměti (vystačí zhruba na 5000 skenů).
 • Interní baterie
 • Propojení skrze USB nebo Wi-Fi
 • …a mnohem více.

3D technologie pro profesionály, kteří potřebují přesná data v reálném čase

Řešení DPI-8 představuje vysoce výkonnou, mobilní a uživatelsky přívětivou technologii k zachycení reality, měření a georeferencování. Díky speciálnímu softwaru Phi.3D a setu senzorů se tablet NVIDIA SHIELD, fungující na systému Android, proměnil ve skutečně kompaktní řešení pro 3D skenování a okamžité zpracování dat přímo na místě. Díky tomu si můžete ihned zkontrolovat, zda jste získali přesně taková data, jaká potřebujete, a nemusíte se již později na místo znovu vracet.

S DPI-8 nebudete potřebovat tahat s sebou do práce tablet, metry kabeláže  další vybavení. Naskenovaná data jsou ukládána přímo v tabletu. Bezpečně a snadno můžete tablet obsluhovat jednou rukou, což umožňuje pohodlnou práci například v těžko přístupných lokalitách.V reálném čase můžete měřit vzdálenosti (vertikální, horizontální, mezi různými body) a během pár chvil určovat souřadnice. Díky užitečné aplikaci můžet jednoduše a přesně skládat dohromady různé části naskenovaných objektů či prostorů. Nová data jsou přidána automaticky, bez nutnosti určovat další cíle nebo nastavení.

3D skenování se systémem DPI-8 je levnější než s použitím laserových skenerů, nicméně zachovává si řadu jejich výhod. Kvalita získaných dat závisí na mnoha proměnných: vzdálenosti od objektu, teplotě, světelných podmínkách, odrazivosti materiálu a dalších faktorech. Kvalita skenů může být také zlepšena s použitím „terčů“.

Software PHI.3D je neoddělitelnou součástí řešení

Díky Softwaru Phi.3D 2.0 je řešení DPI-8 skutečně komplexní 3D technologií. Zachytit a registrovat spatiální data můžete díky němu přímo v tabletu – nepotřebujete tedy data jakkoliv přenášet do tabletu či desktopu, vše jednoduše zpracujete v malém tabletu a klidně hned na místě. Definujte systém souřadnic na tabletu, registrujte mračna bodů přímo v terénu, změřte si vzdálenosti a automaticky data integrujte díky funkci AprilTags.

Data si můžete exportovat ve formátech PTS, PTX, PLY, PTG nebo native DP. Binární soubory můžete integrovat přímo v AVEVA LFM, Autodesk ReCap, Trimble RealWorks, CloudCompare, ClearEdge3D, Veesus Arena4D a PanoMap.

Technická specifikace

 

DPI-8 Kit obsahuje:

 • 8″ Android tablet s nejméně 16GB kapacitou úložiště
 • Licenci na software DotProduct Phi.3D 2.0, přednastavený a licencovaný na tablet a kameru PrimeSense Carmine 1
 • Červený, zelený, modrý a hloubkový senzor PrimeSense Carmine 1.082
 • Držák s rukojetí
 • USB a micro USB konektory k připojení kamery k tabletu
 • Přenosné pouzdro
 • Nabíječku

Specifikace produktu DPI-8:

Typ senzoru: kompaktní, strukturované světlo NIR (Near Infrared) spektra a RGB zobrazovací systém

Uživatelský inferface: system Android

Datové úložiště: 16 GB v paměti tabletu

Pracovní vzdálenost: od 0,6m do 3,7m

Fyzické specifikace:

Váha: méně než 1kg

Rozměry: 23 cm x 27 cm x 8 cm

Teplota: testovaná pracovní teplota je mezi 15 °C a 32 °C

Světelné podmínky: nepracovat při přímém slunečním světle

Vlhkost: nekondenzující

Ukázková data

Klikněte na obrázek vlevo a pohybem myší a kolečkem myši můžete libovolně pohybovat 3D modelem. Hustota bodů v ukázkových mračnech byla pro rychlé načtení přes web výrazně redukována. V případě zájmu o původní nedecimovaná mračna nás prosím kontaktujte.

 

Další ukázkové 3D modely ze systému DPI-8 naleznete na tomto odkazu.

 

Více informací o využití systému DPI-8 najdete na Google+