PointCab – software pro VŠECHNA mračna bodů

 

  • Automatické zpracování – půdorys, bokorysy, řezy, vektorizace, mesh, objemy, profily

  • Extrémní rychlost – žádný nám známý software pro zpracování mračen bodů nevede k výsledkům tak rychle jako PointCab

  • Minimální velikost souborů – omezení počtu bodů při zachované přesnosti

  • Nezávislý na platformě – dokumentace pro notebook, tablet, Mac, síť i web

Analýza zabere méně času než samotné skenování v terénu.

 

 

Rychlá a nenákladná analýza Vašeho mračna bodů je předpokladem pro úspěšné zvládnutí projektu laserového skenování. Co by přineslo rychlé naskenování v terénu, když by následné zpracování a analýza byla velmi časově náročná?

 

Jedním z nejdůležitějších úkolů během vývoje PointCab bylo přijít s takovým softwarem, který analyzuje mračno bodů dvakrát rychleji, než ho laser skener dokáže nasnímat. Věřte nebo ne, poslední verze PointCab analyzuje sken ze standardního stacionárního skeneru za 5 sekund. A navíc obstojně pracuje i na starších počítačích.

PointCab

PointCab exceluje ve všech základních analýzách naskenovaných dat – řezy, vektorizace, oměřování, určování objemů a mnohem více. PointCab se specializuje na zpracování mračna bodů a tyto mračna zpracovává velmi rychle. Je zaručena efektivní práce s daty i bez vysoce výkonných počítačů.

Výsledky připravené pro CAD

Je samozřejmostí, že všechny výsledky softwaru PointCab mohou být použity v jakémkoliv CAD systému skrze DXF a DWG formát. Díky tomu do CAD systému importujete pouze minimální množství dat a zároveň můžete ihned použít již hotové řezy, vektorizace, mesh nebo měření.

Měření v samotném CAD systému

Pokud i přes to provádíte měření v CADu, pak řezy a půdorysy vytvořené v PointCab jsou stále nejlepším základem pro takové měření. Do CADu už neimportujete mračno bodů, tedy práce s daty je velmi rychlá a nezatěžuje nadměrně výkon počítače.

Řez mračna bodů pro CAD

Pokud mračno bodů musí být importováno do CAD systému, pak dochází k výraznému zpomalení všech procesů. PointCab poskytuje nejlepší řešení tím, že vám umožní importovat pouze „3D body“, pouze malé části mračna bodů nebo optimalizující algoritmy, díky nimž je mračno bodů méně objemné.

Kompatibilita s přístroji a datové formáty

FARO    GEOSLAM
LEICA    MANTIS
RIEGL    TRIMBLE
SURPHASER    Z+F
jedním slovem všechny …

Autodesk   AutoCAD, Inventor, Revit
Bentley   Microstation
Bricsys   BricsCAD
Dassault Systémes  DraftSight, SolidWorks
Graphisoft   ArchiCAD
HKK   GEOGraf
Nemetschek   Allplan, Vectorworks
Trimble   Sketchup
Cadwork, TopSolid a jiné …

LSPROJ FLS DWG CLR
PTX PCG ZFPROJ OBJ
PTG DXF RCP RAW
ZFS E57 LSD(X) HTML
PTS PDF ASCII XYZ 
DAE ASC LAS TXT POD