Revoluční změna ve způsobu sběru prostorových dat s mobilním skenerem FARO Orbis

Mobilní laserový skener FARO Orbis představuje novou éru v oblasti zachycování dat. Tento inovativní skener kombinuje mobilní a stacionární skenování do jednoho zařízení, což umožňuje uživatelům získávat přesné 3D vizualizace rychleji a efektivněji než kdykoli předtím.

Mobilní skenování s nekompromisní přesností

FARO Orbis je navržen tak, aby poskytoval bezkonkurenční výkon v náročných prostředích, jako jsou stavební místa, úzké doly nebo složité průmyslové objekty. Díky integrované technologie FARO Flash™ umožňuje Orbis provádět stacionární skenování za pouhých 15 sekund, čímž poskytuje detailní 3D data s vysokou hustotou a přesností.

Výhody hybridního skenování

Jedním z klíčových rysů FARO Orbis je jeho schopnost kombinovat mobilní a stacionární skenování. Tato hybridní funkce zajišťuje, že uživatelé mohou snadno přepínat mezi různými režimy skenování, což je ideální pro rychlé a přesné mapování rozsáhlých oblastí nebo složitých struktur. Díky algoritmu SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) od společnosti GeoSLAM je zajištěna vysoká přesnost a rychlost sběru dat, což výrazně zkracuje čas potřebný na realizaci projektu.

Praktické využití v různých odvětvích

Mobilní skener FARO Orbis nachází široké uplatnění v různých odvětvích, včetně geodézie, stavebnictví, inženýrství, veřejné bezpečnosti a těžby. Uživatelé mohou využívat Orbis pro rychlé a přesné zachycení dat, což zlepšuje rozhodovací procesy a zvyšuje efektivitu pracovních postupů. Například ve stavebnictví umožňuje Orbis rychlé zmapování stavenišť, čímž se urychluje tvorba 3D modelů pro další analýzu a plánování.

Klíčové vlastnosti a přínosy

  • Rychlost a efektivita: Orbis dokáže zachytit data 10x rychleji než tradiční metody laserového skenování, což zkracuje projektové termíny a zvyšuje produktivitu.
  • Přesnost a detail: Díky pokročilé technologii FARO Flash™ poskytuje Orbis vysoce přesné a detailní 3D data, která jsou nezbytná pro profesionální analýzu a plánování.
  • Flexibilita: Uživatelé mohou snadno přepínat mezi mobilním a stacionárním skenováním, což umožňuje maximální flexibilitu a přizpůsobení se různým potřebám a podmínkám projektu.

Závěr

FARO Orbis představuje revoluci v oblasti 3D skenování a je ideálním řešením pro profesionály, kteří hledají rychlé, přesné a efektivní nástroje pro zachycení reality. Pokud máte zájem o více informací, cenovou nabídku nebo prezentaci, neváhejte nás kontaktovat na našich webových stránkách.