Locator One použitý při výstavbě tunelu Fehmarnbelt – monitoring a sledování stability terénu

V roce 2011 se dánská a německá vláda dohodly na výstavbě tunelu Fehmarnbelt, který bude po dokončení největší ponořenou konstrukcí na světě. Tunel propojí dánský ostrov Lolland se zbytkem pevninské Evropy a zlepší dopravní spojení mezi Skandinávií a kontinentální Evropou.

Kdo jsou FLC?

Projekt řídí společnost Femern Link Contractors (FLC), která zahrnuje firmy jako VINCI Constructions Grands Projets, Aarsleff, Max Bögl Stiftung & CO KG, BAM Infra B.V., BAM International B.V., Wayss & Freytag Ingenieurbau AG, Solétanche-Bachy International S.A.S, CFE SA a Dredging International NV.

Proč Locator One?

FLC se rozhodli pro použití zařízení Locator One od společnosti Basetime na základě pozitivních zkušeností z jiných projektů, kde tyto systémy byly úspěšně využity k měření sedání terénu. Locator One se používá k monitorování sedimentace půdy a zajištění bezpečnosti stavenišť.

Locator One v praxi

V první fázi výstavby se Locator One využívá na pevnině k monitorování násypů, které připravují půdu pro výstavbu. Následně budou tyto systémy umístěny na vrcholu hrází, aby se zajistilo, že hráze nepřetečou při bouřích a pracovníci za nimi budou v bezpečí.

Zkušenosti s Locator One

FLC momentálně využívají 77 aktivních zařízení Locator One. Data z těchto zařízení byla ověřena ručními měřeními a prokázala vysokou přesnost. Automatizované měření šetří čas a zvyšuje bezpečnost na staveništi. Basetime nabízí flexibilní datové výstupy, které lze integrovat do různých řídicích panelů prostřednictvím API.

Vhodnost pro největší ponořenou konstrukci na světě

FLC jsou s použitím Locator One velmi spokojeni, protože přispívají k výstavbě největší ponořené konstrukce na Zemi a poskytují přesná data.

 

Kontakt

Máte-li zájem o více informací, cenovou nabídku nebo prezentaci, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho webového formuláře nebo na emailové adrese info@mensuro.cz. Jsme zde, abychom vám pomohli s vašimi projekty a poskytli odborné poradenství v oblasti monitorování stability a polohy.