AntaRx-Si3: Nová inerciální GNSS chytrá anténa od Septentrio

Leuven, Belgie – Septentrio, lídr v oblasti vysoce přesného GNSS/INS polohování, představuje AntaRx-Si3. Tato nová GNSS/INS chytrá anténa je navržena pro jednoduchou instalaci na stroje, jako jsou zemědělští roboti, a nabízí robustní a spolehlivý výkon i v náročných podmínkách. AntaRx-Si3 kombinuje GNSS a inerciální měřicí jednotku (IMU) v jednom kompaktním a odolném krytu. Díky technologii FUSE+ poskytuje vysoce přesné polohování i v prostředích s omezeným signálem GNSS, což je klíčové pro autonomní systémy.

Klíčové vlastnosti AntaRx-Si3:

  • Kombinace GNSS a INS: Technologie FUSE+ zajišťuje dostupnost polohy i v náročných podmínkách, kde může být signál GNSS dočasně narušen.
  • Robustní konstrukce: Odolný kryt z polykarbonátu s ochranou IP69K zvládá vysoké nárazy a vibrace, což umožňuje venkovní instalaci na stroje.
  • Přesné polohování: AntaRx-Si3 poskytuje vysoce přesné RTK polohování na centimetr přesně.
  • Integrovaný 4G modem: Zabudovaný 4G modem eliminuje potřebu dalších integrací pro získávání korekcí s vysokou přesností.

Aplikace a využití:

AntaRx-Si3 je ideální pro průmyslové aplikace, kde je spolehlivost a přesnost polohování klíčová. Díky jednoduché instalaci je také vhodná pro dodatečné vybavení strojů a poskytuje možnost snadného odebrání komponenty po skončení pracovního dne pro ochranu proti krádeži nebo vandalismu.

Další informace:

Pro více informací o AntaRx-Si3 a dalších řešeních GNSS/INS navštivte stránky Septentrio.

*GNSS zahrnuje americký GPS, evropský Galileo, ruský GLONASS, čínský BeiDou, japonský QZSS a indický NavIC. Tyto satelitní konstelace vysílají informace o poloze, které přijímače využívají k výpočtu absolutní polohy.

**Integrita je měřítkem pravdivosti informací o poloze, které poskytuje představu o přesnosti polohy a umožňuje uživatelům posoudit spolehlivost aktuálních podmínek.