DPI-8: Všestranný 3D skener v kompaktním tabletu

 

3D technologie mění svět kolem nás díky novým způsobům přesného zachycení reality. Laserové skenery a systémy pro 3D mapování mění způsob, jakým profesionálové z různorodých oborů přemýšlí o své práci, pomáhají jim urychlovat kriticky důležité procesy, dosahovat lepších výsledků a navzájem je sdílet. Jedním z nejzajímavějších nových 3D skenerů je produkt DPI-8 od americké společnosti DotProduct LLC.

 

Většina podobných nástrojů funguje na bázi Lidaru a lidarového skenování. Ruční 3D skener DPI-8 je nicméně odlišný – funguje na bázi technologie strukturovaného světla. V malém tabletu s osmipalcovým displejem se skrývá výborný, snadno ovladatelný nástroj, který dokáže přesně a rychle zachytit prostor kolem vás. O tom, co tento fascinující produkt dokáže, si můžete udělat obrázek při sledování videa níže. Sami odborníci z firmy DotProduct LLC. vás provedou jeho vývojem a vysvětlí, co od skeneru DPI-8 můžete očekávat:

 

Jak jste viděli, jednou z hlavních výhod, kterou sami tvůrci vyzdvihují, je okamžitá zpětná vazba odvedené práce, kterou máte k dipozici hned na místě. Tablet DPI-8 vám poskytuje náhled skenované situace, takže se vám nemůže stát, že byste se museli opakovaně vracet do terénu. Na rozdíl od jiných mapovacích systémů, u kterých vidíte výsledky vaší práce až po zpracování v kanceláři, zde hned víte, jak budou skeny vypadat. A zde se dostáváme k druhé obrovské přednosti 3D skeneru DPI-8: veškeré zpracování naskenovaných dat, tedy postprocessing, probíhá přímo v tabletu samotném. Nemusíte tedy odjíždět do kanceláře a data exportovat do jiného zařízení. Jednoduše je zpracujete ihned na místě.

DotProduct LLC. jsou především softwarovou firmou, z čehož vyplývá jejich záměr: vyvinout3D skener tak, aby byl pro uživatele co nejjednodušší na obsluhu a po softwarové stránce skutečně všestranný. Klíčovou roli v tomto procesu hraje speciální software PHI.3D, díky němuž je 3D skener DPI-8 skutečně kompaktním řešením zachycení prostoru. Vývojáři přišli také s vlastním komprimovaným formátem DP, které má oproti starým point cloudovým formátům výhodu snadného sdílení s ostatními, ať už formou Dropboxu, služeb Google nebo dalších nástrojů. Nemusíte však mít strach z nekompatibility – Data můžete exportovat v mnoha formátech (například PTS, PTX, PLY, PTG). Soubory DP navíc akceptují softwary, jako je AVEVA LFM, Autodesk ReCap, Trimble RealWorks, CloudCompare, ClearEdge3D, Veesus Arena4D nebo PanoMap.

Sečteno a podtrženo, 3D skener DPI-8 je velmi zajímavým, kompaktním a všestranným řešením zachycení reality. Zvláště profesionálům, kteří potřebují pracovat rychle a je pro ně kritické znát výsledky ihned na místě, může tento produkt otevřít zcela nové možnosti.

Zaujal vás 3D skener DPI-8 a chcete se o něm dozvědět více podrobností? Pokračujte prosím na produktovou stránku kliknutím zde.