Společnosti GeoSLAM a Blackdog Robotics spolupracují na vzniku platformy pro mobilní mapování

Pokud nejste na našem webu poprvé, jistě znáte britskou společnost GeoSLAM, která je významným vývojářem a výrobcem technologií pro mobilní mapování a 3D skenování. Právě tato firma spojila nedávno své síly s americkými Blackdog Robotics, výrobcem modulárních robotů, aby vzniklo unikátní mobilní řešení pro indoorové mapování, určené záchranářům, policejním orgánům a mnoha dalším. Nový projekt řeší především problém mapování, skenování a inspekcí v místech a budovách, kde by bylo příliš nebezpečné poslat lidi.

Mapování a 3D skenování v nebezpečných prostorách

Spojení skeneru ZEB-REVO a dálkově řízené platformy Blackdog Robotics představuje další významný krok vpřed ve vývoji autonomních technologií i laserového skenování. Kombinace těchto dvou inovativních technologií otevírá zcela nové možnosti pro mnoho aplikací. Mobilní robotická platforma od firmy Blackdog Robotics dokáže operovat v okruhu až 500 metrů, a to zcela bez kabelů nebo potřeby vizuální kontroly. Díky tomu jsou ideální pro inspekce a
mapování v nebezpečných situacích a místech. Výhod skenerů ZEB-REVO nyní tedy můžete využívat i bez rizika vystavení lidského personálu nebezpečí.

Robotická platforma Blackdog je konstruována s cílem dosáhnout maximální modularity a snadného použití pro každou misi. Jednoduchá výměna modulů v horní části umožňuje dsc03114rychlé připojení celé řady různých kamer a senzorů. Právě tato vlastnost, spolu s malými rozměry a všestranností skeneru ZEB-REVO, velmi usnadnila propojení obou technologií. Profesionálům, kteří budou mít o nové řešení zájem, ale také umožňuje využít kromě skeneru ZEB-REVO využít v případě potřeby také jiných Lidarů, senzorů, kamer a zařízení. Roboti Blackdog navíc dokáží sdílet data přes RF,IP,3/4G, satelit nebo Bluetooth 4.2 a díky pokročilému systému autodiagnostiky navíc předvídají případné závady na jednotlivých komponentech. Schopnost tohoto monitoringu a snadné výměny každé součásti platformy zaručuje, že mapovací jednotka bude vždy 100% připravena pro každou misi.

dsc03112Schopnost rychle a přesně zdokumentovat na dálku určitou oblast je kriticky důležitá například pro aplikace v záchranných aplikacích, bezpečnostním managementu nebo policejních a vojenských operacích. Z těchto oblasti se tedy bude patrně rekrutovat nejvíce zájemců o celý systém, velký potenciál se však nabízí také v mnoha dalších profesích. Systém ZEB-REVO je pro snadnější a rychlejší navigaci zkombinován s kamerou na palubě mobilní platformy Blackdog, takže jeho ovládání na dálku je opravdu hračka. Vzniklá technologie je velmi vhodná také pro různé inženýrské aplikace nebo inspekce v těžko dostupných a nebezpečných lokalitách.


Zaujal vás článek a chcete se dozvědět více informací? Prohlédněte si profil laserového skeneru ZEB-REVO a udělejte si lepší představu o nových možnostech, které může tato technologie přinést právě vám.

Zdroj: geoslam.com

blackdogrobotics.com

spar3d.com