ZEB-Horizon-white

ZEB HORIZON je nejnovějším přírůstkem rodiny 3D skenerů od firmy GeoSLAM.

Se svým dosahem 100 metrů se skvěle hodí pro vnitřní i venkovní použití.

Díky lehké konstrukci však vyniká i při zaměření interiérů nebo na palubě dronu.

Laserovy-skener-geoslam-zeb-horizon

Neomezené možnosti

Se sběrem dat rychlostí 300.000 bodů za sekundu, informací o intenzitě, dosahem 100 metrů a přesností 1-3 cm je nový ZEB HORIZON použitelný v mnoha aplikacích, například:

  • Tvorba 2D půdorysných plánů

  • Výpočty kubatur

  • Skutečné zaměření staveb

  • Získání dat pro BIM

  • Identifikace objektů

Na rozdíl od těžkých stacionárních skenerů a přístrojů závislých na těžkopádných vozících je lehký skener ZEB HORIZON díky své modularitě vhodný a připravený nejen ke skenování z ruky, ale i k provozu na dronu – bezpilotním leteckém prostředku nebo na jiných dálkově řízených modelech a autonomních vozidlech.
Více informací najdete na Google+

Zařízení je dodáváno v praktickém batohu pro snadné přenášení. Existuje ale více doplňků, které ještě více přidají na hodnotě celkovému řešení:

 • Teleskopická tyč – díky ní dostanete svůj ZEB-HORIZON do těžko přístupných míst. Do jeskynní pukliny, dvojitého stropu, pod hranu mostu, atd.

 • Pro použití skeneru HORIZON na palubě dronu je připraven speciální UAV upevňovací držák. Skeny pořízené ze vzduchu dodají vašemu projektu jinou perspektivu a doplní data, která by jinými metodami nebylo možné získat.

 • Dodejte svému mračnu bodů barevnou RGB informaci. Díky nové ZEB-CAM tak nejen obarvíte mračno bodů, ale získáte i video dokumentaci skenovaného objektu.

UAV_IMG_2176

To, co dělá GeoSLAM unikátní, je zejména špičkově odladěný algoritmus zpracování dat, který nemá konkurenci.

Při tomto algoritmu jsou postupně spojeny jednotlivé skeny (100 skenů za sekundu) s údaji z inerciální jednotky, tzv. souborem trajektorie. Tento soubor obsahuje ke každému skenu informace o poloze skeneru v okamžiku skenu, tím jsou naskenované body určené jednoznačně. Následně dochází metodami umělé inteligence k porovnání tvarů naskenovaných objektů a k jejich vyrovnání a zkorigování poloh bodů mračna.

Celý proces je velmi komplikovaný, výpočetně náročný a probíhá v reálném čase. Uživatel ale nic z toho neřeší. Volně se pohybuje v prostoru a dostává přesný 3D model v reálném čase.
Více informací na Google+

Co s naskenovaným mračnem dál? 

 

V první řadě je potřeba si data uspořádat. K tomu slouží PC aplikace GeoSLAM Hub, kde mračna bodů roztřídíte nebo třeba i spojíte více mračen v jedno. 

V ceně zařízení je i program GeoSLAM Draw, což je vynikající nástroj pro vygenerování vektorové kresby, řezů, pohledů, výpočet kubatur, atd. Zajímavá funkce Vectorizer v mračnu bodů automaticky rozpozná hrany a linie a v nich proloží čárovou kresbu. Tu lze následně načíst do CAD systému ve formátu DXF.

SBĚR DAT
Projděte s kamerou ZEB Pano celým objektem a všemi místnostmi rychlostí běžné chůze

ZPRACOVÁNÍ
Vložte svůj sken do aplikace GeoSLAM Hub. Zde je ke 360° snímkům přiřazena přesná poloha, kde byly pořízeny.

VÝSTUP

Použijte Hub k vytvoření přesných půdorysů a popisů objektu.

ZEB Pano je skvělým doplněním Vašeho mobilního skeneru ZEB-REVO nebo ZEB HORIZON. Díky propojení 360° kamery a skeneru lze při zpracování automaticky umístit odkaz na odpovídající fotografii z místa jejího pořízení. To je přínosné pro export půdorysných plánů z programu GeoSLAM Draw.

 

ZEB Pano používá vysoce kvalitní kameru Ricoh Theta V, což je zárukou vynikající obrazové kvality.